Cena značky Vašeho salonu vs slevové portály

Asi to známe všichni. Každý den přijde na mail několik nabídek slevových portálů. Chápu, že se může najít spousta lidí, kteří se budou chtít najíst za pár korun až k prasknutí. Spíše mě ale zaráží to, jak velké procento nabídek se týká kosmetických procedur a úpravy vlasů. Každý majitel salonu hledá nejrychlejší způsob, jak přilákat co nejvíce zákazníků, ale tato cesta je, bohužel, zoufalý čin.

Mluvím z vlastní zkušenosti o jednou konkrétním salonu, který byl nádherný, prostorný a vize tehdejší majitelky byla, že budou nabízet výborné služby, které jsou tzv.“in“ a hlavně co nejvíc typů, aby uspokojili co nejvíce klientů.

Chvíli se snažili, aby se o nich lidé dozvěděli… Roznášeli letáky, inzerovali v novinách a rádiu. Ano, pár lidí zavolalo, ale spíš proto, že náhodou natrefili na jejich hezké internetové stránky. Hm, ale placení leasingu, mezd a vysokého nájmu to zdaleka nepokrylo.

Tak přišel „fantastický“ nápad, oslovit co nejvíce slevových portálů. Začalo chodit poměrně hodně lidí, kteří ale jaksi službu nezopakovali, ale kdo by se tím zabýval, když přicházeli další… Problémem bylo, že se poměrně rychle stali „salonem s neodolatelnou cenou“.

Pak jsem byl svědkem situace, když jednou, zrovna neposkytovali slevu, přišla na recepci klientka, že by chtěla na ošetření. Samozřejmě za cenu, kterou mnohokrát viděla v mailu. Když zjistila, že sleva není, řekla, že klidně počká, až zase sleva bude a odkráčela.

A co myslíte? Od té doby prodali za plnou cenu minimum procedur a výdělek ze slev jim zdaleka nepokryl ani náklady na provoz. Mimochodem, salon už neexistuje.